Okres się spóźnia

Witam, Mojej dziewczynie spóźnia się okres. Jest już 9 dni po spodziewanej dacie. 4 dni temu byliśmy na konsultacji u ginekologa. Pani doktor nie stwierdziła objawów ciąży i zaleciła skorzystanie z testu ciążowego. Wynik był negatywny. Po 3 dniach, czyli wczoraj moja dziewczyna powtórzyła test (w godzinach porannych) - wynik znowu był negatywny. Dodam, że minęło 21 dni od czasu naszego ostatniego stosunku. Po pierwszym teście, dziewczyna kupiła tabletki mające wywołać okres. Ginekolog powiedziała, że powinien pojawić się we wtorek, czyli jutro. Tymczasem nie pojawiają się symptomy nadchodzącej miesiączki. Sytuacja jest dziwna, bo moja dziewczyna nie ma jakichś super regularnych okresów, ale sytuacja, że spóźnia się przeszło tydzień jeszcze się jej nie zdarzyła. Co w takiej sytuacji powinniśmy zrobić - badanie krwi, czy może już usg?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

warto wykonać poziom hormonu betaHCG w surowicy krwi, w celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!