Okres się spóźnia - co robić?

Właśnie skończyło mi się 5 opakowanie tabletek. Są to moje pierwsze tabletki, biorę je regularnie, jeszcze nie zdarzyło mi się o nich zapomnieć. Zawsze w tej 7 dniowej przerwie, po 3 dniach występował okres, a teraz się spóźnia. Czy to normalne? Czy może powinnam iść po test? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. M.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe.
Krwawienie z odstawienia zazwyczaj się pojawia pomiędzy 2 a 4 dniem przerwy.  Nie zawsze musi się pojawić tego samego dnia przerwy. Gdyby jednak nie wystąpiło to przed kolejnym opakowaniem tabletek należy wykluczyć ciążę. Należy pamiętać, że tabletki antykoncepcyjne są przeciwwskazane w ciąży.
Pozdrawiam