Okres w czasie brania tabletek? Co jest nie tak?

Mam następujący problem - otóż 8 stycznia pierwszy raz przez cały okres brania tabletek (a biorę je już nieprzerwanie ponad rok) zapomniałam tabletki, a następnie 14 stycznia pojawiły się brązowe plamienia i dzień później okres. Czy zapomniana tabletka jest przyczyną? Czy powinnam skończyć opakowanie i brać dalej tabletki normalnie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przyczyną krwawienia jest najpewniej pominięta tabletka. Organizm zachował się tak, jak podczas przerwy siedmiodniowej. Nie wiem, której tabletki Pani zapomniała oraz czy współżyła bez dodatkowego zabezpieczenia po zapomnianej tabletce, ale myślę, że najbezpieczniej (z punktu widzenia antykoncepcji) będzie teraz nie robić przerwy siedmiodniowej i zacząć od razu kolejne opakowanie.

Pozdrawiam serdecznie!