Okres w czasie tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Mam bardzo duży problem, jak pisałam wcześniej zamiast 8 dnia, wzięłam tabletkę dopiero 9 dnia. Po 9 dniach brania tabletek zorientowałam się, że wzięłam pierwszą tabletkę za późno o jeden dzień i wtedy wzięłam 2 naraz. Zostały mi 2 tabletki z opakowania i dostałam plamienie/okres. Co to może oznaczać? Czy mogę być w ciąży?:( przez cały czas brania tabletek raz kochałam się z chłopakiem. Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie. KASIA

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety w Pani przypadku istnieje ryzyko ciąży związane ze stosunkami odbytymi w tygodniu przerwy oraz w pierwszym tygodniu zażywania (należało stosować prezerwatywę...). Przed rozpoczęciem nowego opakowania proszę wykluczyć ciążę (wykonać test ciążowy). W przypadku wyniku pozytywnego nie wolno rozpoczynać nowego opakowania. Jeśli wynik będzie negatywny można rozpocząć blister, ale warto powtórzyć test jeszcze po tygodniu.

Pozdrawiam!