Określenie daty zapłodnienia

Witam. jestem w 7 tygodniu ciąży. Wcześniej dokładnie nie obserwowałam śluzu i teraz za bardzo nie mogę skojarzyć jak wygląda płodny, a jak poowulacyjny. Wiem, że płodny to mokry, śliski i chyba nie zostawia plam na bieliźnie oprócz mokrej plamki, jednak interesuje mnie, jak można taki śluz odczytać na bieliźnie. Podczas mojego pierwszego współżycia nie pamiętam, jaki był śluz, jednak miałam na twarzy charakterystyczną plamkę, która zwykle wyskakuje mi podczas dni płodnych, a przed drugim stosunkiem po około trzech dniach miałam na bieliżnie biały, zaschnięty śluz, który można byłoby zdrapać z bielizny (przepraszam za obrazowy opis). Czy ten śluz przy drugim stosunku mógłby mi zasugerować, na jakim etapie cyklu byłam? Próbuję dojść, kiedy mogło dojść do zapłodnienia mniej więcej.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Określenie daty zapłodnienia z dokładnością do +/-3 dni umożliwia USG wykonane w pierwszych tygodniach ciąży (na tym etapie ciąży jest to już możliwe). Na podstawie śluzu można określić tylko okres maksymalnej płodności, nie zaś datę owulacji.  Proszę wykonać USG transwaginalne, to badanie rozwieje Pani wątpliwości.