Określenie płci dziecka w 17 tygodniu ciąży

Witam :)jestem w pierwszej ciazy i15 tygodniu ciazy wizyte mam za 2 tygodnie czy bedzie mozliwe okreslenie plci dziecka ??? I kiedy odczuje pierwsze ruchy dziecka ?? Pozdrawiam :)

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, pierwsze ruchy dziecka wyczuwalne są najczęściej po raz pierwszy pomiędzy 18, a 22 tyg. ciąży, ale większość ciężarnych, będących w 1. ciąży pewne ruchy wyczuwa dopiero ok. 23-25 tyg. i dopiero wstecznie interpretuje wcześniejsze odczucia jako ruchy płodu.
Podczas czekającego USG prawdopodobnie będzie możliwe ustalenie płci dziecka, choć zależy to od ułożenia płodu i nie zawsze jest w 100% możliwe - nie wynika to z braku umiejętności ginekologa, ani wady sprzętu.