Oligobiopsja piersi a okres

Witam mam 51 lat, jestem kobietą mam skierowanie na oligobiopsję piersi na 2 września,a dostałam miesiączki. Co mam zrobić? Czy mam zrezygnować z biopsji, czekając na nią 3 miesiące?
Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przeciwwskazania do wykonania takiej biopsji piersi to m.in. zaburzenia krzepnięcia krwi, infekcje skóry w miejscu planowanej biopsji, niewydolność układu odpornościowego oraz ciąża. W tej sytuacji może Pani poddać się badaniu. Warto zgłosić ten fakt lekarzowi wykonującemu zabieg.