Omamy i problemy psychiczne u żony

Witam,mam problem z żoną która od ok roku ma problemy psychiczne,tzn.Uważa że wszyscy chcą ją ośmieszyć i zaszkodzić,wszędzie gasi światła i siedzi po ciemku bo mówi ze obserwują ja ukryte kamery,w każdej ubikacji,nawet publicznej twierdzi ze są kamery,myje się w ubraniu i zasłania ręcznikami a jak ma się załatwić to wpada najpierw w rozpacz później się wściekła zlozeczy na jakieś osoby które na nią patrzą i ogólnie bardzo ja to meczy.ponadto słyszy głosy i ma wizję które nigdy się nie spełniają

Witam. Najprawdopodobniej Pana żona cierpi na zaburzenia paranoidalne. Proszę zabrać żonę do psychiatry. On przepisze leki - neuroleptyki, po których objawy powinny ustąpić. Mimo ich ustąpienia lub jego braku zalecam bycie w kontakcie z lekarzem prowadzącym. Aby uzyskać poprawną diagnozę proponuje wizytę u psychologa.

Małgorzata Panek

Konieczna jest konsultacja psychiatryczna. Proszę zgłosić się z żoną do psychiatry.
Pozdrawiam