Omdlenia a tężyczka

Witam Wystąpiły u mnie dwa omdlenia w ciągu roku na wiosnę i jesieni. Próba EMG wykazała tężyczkę. Zarejestrowano wielopotencjałowe samoistne władowania rytmiczne o średniej częstotliwości Po 3 minutach hiperwentylacji -samoistna rytmiczna czynność wielopotencjałwa trwająca 4 minuty Objaw Trousseau Próba ischemiczna dodatnia (++) Próba hiperwentylacyjna wybitnie dodatnia (+++). Wynik D - wynosi12 (30-80) A rtg kręgów szyjnych wykazał znacznego stopnia spłycenie lordozy szyjnej. Pozdrawia

Ma Pani wszelkie objawy tężyczki:
Próba tężyczkowa w EMG wykazała tężyczkę. Zarejestrowano wielopotencjałowe samoistne władowania rytmiczne o średniej częstotliwości Po 3 minutach hiperwentylacji -samoistna rytmiczna czynność wielopotencjałwa trwająca 4 minuty Objaw Trousseau Próba ischemiczna dodatnia (++) Próba hiperwentylacyjna wybitnie dodatnia (+++).

czy klinicznie występuje drętwienie , prężenie rąk, palców, niepokój, skurcze ?
Konieczne uzupełnienie witminy D !!!!
Warto uzupełniać regularnie elektrolity, pewnie głownie wapń i magnez !
Czy miałą Pani pełne utraty przytomności z drgawkami?? Może jeszcze badanie EEG