Ominięcie tabletki a ryzyko zajścia w ciążę

Witam. Biorę tabletki **** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna) od 9 miesięcy. Zawsze brałam regularnie, ale w ostatnim miesiącu przyjmowałam antybiotyk, więc nie współżyłam. W tym miesiącu po wzięciu ok. 7 tabletek współżyłam i po tym, nie wiem w który dzień, najwyraźniej opuściłam jedną tabletkę - powinnam ostatnią wziąć w czwartek, a została ona jeszcze na piątek. Wzięłam ją mimo wszystko, w tym samym dniu współżyłam. Okres zawsze wypadał w poniedziałek, teraz jednak spóźnia się. Czy to możliwe, że wzięcie tabletki dzień później spowodowało przesunięcie się miesiączki? Czy jest ryzyko zajścia w ciążę? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ryzyko zajścia w ciażę istnieje, choć jeśli był to drugi tydzień i przyjęła Pani dwie tabletki naraz (zapomnianą i właściwą, przypadającą na dany dzień), to nie jest ono duże. Proszę pod koniec 7-dniowej przerwy wykonać test ciążowy, niezależnie od tego czy krwawienie z odstawienia wystąpi, czy nie.

Pozdrawiam serdecznie!