Omphalocele w wyniku badania ultrasonograficznego

Witam! Proszę o pomoc. Właśnie odebrałam badanie ultrasonograficzne i jestem załamana. Wyszła duża wada: omphalocele zawierające wątrobę. Mam 29 lat, jestem w 12 tygodniu wg CRL. Anatomia płodu: czaszka/mózg/kręgosłup obraz prawidłowy, serce w klatce. Żołądek, pęcherz moczowy, ręce, stopy widoczne. Fhr 169 ud/min.; Crl 55,5 mm; Nt 1,6 mm; Bpd 20,2 mm; Hc 68,9 mm; Ac 47,1 mm; Fl 6,3 mm; Pi 1,20 mm; Łożysko przednia ściana wysoko; Płyn owodniowy w normie; Ryzyko: trisomina 21 1:4933; trisomina 18 1:29; trisomina 13 1:54. Proszę o przetłumaczenie wyników. Z góry bardzo dziękuję.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Niestety przepuklina pępowinowa (omphalocele) jest to rzeczywiście poważna wada rozwojowa, dodatkowo często towarzyszy ona wadom genetycznym jak trisomia 21, 18, 13, co biorąc pod uwagę, że obliczone ryzyko wystąpienia trisomii 13 i 18 jest u Pani dziecka duże, może oznaczać, że rzeczywiście ma ono taką wadę genetyczną. Myślę, że powinna Pani porozmawiać ze swoim ginekologiem na temat możliwości wykonania amniopunkcji w celu potwierdzenia lub wykluczenia takiej wady. Pozdrawiam!