Onkocyty w większości bez jąderek

Witam.Dostałam odpowiedz na moje pytanie,ale dalej nie wiem,co to oznacza.Czy to guzek łagodny i czy trzeba go wyciąć, czy można takie guzki (mam dwa) leczyć farmakologicznie? "Koloid,liczne płaty i grupy komórek onkocytarnych,niektóre o układach drobnopęcherzykowatych.Onkocyty w większości bez jąderek.Makrofagi pojedyncze.Zmiana pęcherzykowa bliżej nie określona".

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Opisany wynik sugeruje rozpoznanie grupy 3 wg Bethesda. W takiej sytuacji należy powtórzyć biopsję (zwykle po ok 6 miesiącach). Kolejne badanie powinno już ustalić czy będzie to zmiana łagodna (grupa 2) czy guz pęcherzykowy (grupa 4).