Opaskowanie żylaków przełyku a ryzyko operacji zespolenia żyły wrotnej z główną

Witam. Jestem po opaskowaniu żylaków przełyku i grozi mi operacja zespolenie żyły wrotnej z żyłą główną dolną mam małopłytkowość, nadciśnienie wrotne i opuchniętą śledzionę, zakrzepice żyły wrotnej chociaż rany goją mi się bardzo dobrze. Bardzo proszę o pomoc jakiegoś lekarza który mnie pokieruje i pomoże. Z góry bardzo dziękuje
ponad rok temu

Witam serdecznie,
W Pana przypadku konieczna jest konsultacja gastroenterologa, który zadecyduje o dalszym postępowaniu. Być może potrzebna będzie diagnostyka w warunkach szpitalnych. Proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty, gdyż istnieje ryzyko ponownego krwawienia z żylaków przełyku.

W takiej sprawie najlepiej skonsultować się z ośrodkiem, gdzie wykonuje się transplantacje wątroby, bo takie ośrodki mają największe doświadczenie w leczeniu operacyjnym nadciśnienia wrotnego (w zespoleniach naczyniowych). Na temat leczenia nadciśnienia wrotnego można poczytać sobie na stronie: http://www.echirurgia.pl/watroba/leczenie_nadcisnienia_wrotnego.htm Ośrodki zajmujące się przeszczepami wątroby można znaleźć na stronie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przeszczepienie_w%C4%85troby Polecam ośrodek Klinika Chirurgii Ogólnej i Chorób Wątroby AM w Warszawie pod kierownictwem prof. Marka Krawczyka