Opatrunek po operacji przepukliny pachwinowej

Dobry wieczór, mój 6-cio letni synek miał operację przepukliny pachwinowej.Po operacji zauważyłam,że oprócz opatrunku w wiadomym miejscu ma także maleńki szef i kulkę z gazy(?) na dole jąderka-po prawej stronie, tam gdzie przepuklia. Lekarz wjaśnił mi to w ten sposób,że nic nie zrozumiałam,wiem tylko,że nie u każdego coś takiego się wykonuje podczas operacji.Z kolei na zdjęciu szwów inny lekarz był zadziwiony,że coś takiego występuje, nie wiedział też dlaczego.Dlaczego cośTakiegoZostałoZrobione?

Witam. Trzeba raz jeszcze porozmawiać z operatorem. Zapewne obawiał się on by jądro nie zostało podciągnięte do góry i w ten sposób umocował je na dnie moszny.