Operacja przepukliny pachwinowej a powrót do trenowania sztuk walki

Witam,mam problem dotyczący przepukliny pachwinowej lewostronnej,tyg.temu zostałem operowany metodą klasyczną z użyciem siatki. Bóle jak bóle-męczą, szczególnie w okolicy rany,ale to zapewne jak powiedział lekarz siatka czyli ciało obce. Choć nie w tym rzecz... Lekarze w szpitalu zapewniali mnie,że po 4-8tyg bede mógł wrócić do treningów (a trenuje sporty walki) i nie do końca w to wierze,że tak krótko. Naczytałem się po forach,że nawroty przepukliny,że nie wróce do treningow.. Ile w tym prawdy?

Przy operacjach przepuklin z zastosowaniem siatki powrót do pełnego obciążenia powłok brzusznych to kwestia właśnie 4 do maksymalnie 6 tygodni - i to jest czysta prawda. Jedynie nawroty przepuklin mogą skutkować dłuższą rekonwalescencją lub wręcz uniemożliwieniem uprawiania sportów wyczynowo (np. sportów walk).