Operacja rekonstrukcji błony bębenkowej po urazie

Witam serdecznie. Około 3 miesiące po urazie przeszedłem operację rekonstrukcji błony bębenkowej. Dzisiaj byłem na wizycie kontrolnej (2 tygodnie po operacji). Dzisiaj usunięto silastik z ucha. Po usunięciu silastiku znajdującego się w uchu czuję przepływ powietrza. Przy wdechu uczucie wchodzącego zimnego powietrza przez ucho. Takie samo uczucie miałem przed operacją gdy zdiagnozowana została perforacja błony. Czy to znaczy że zabieg się nie udał? Co robić?

Trzeba potwierdzić Pana odczucia u laryngologa (może innego) - tak jest najprościej. Myringoplastyka nie jest operacją skuteczną u każdego pacjenta nawet jeśli operuje doświadczony lekarz. Można ją powtórzyć jeśli trzeba... Na siłę lepiej nie przedmuchiwać uszu!