Opinia na temat usuwania guzów mammotomem

Jaka jest opinia lekarzy na temat usuwania guzów mammotomem? Mam w piersiach trzy gruczolakowłókniaki wielkości każdy po 1 cm do tego torbiel wielokomorową. Boje się czy ten zabieg jest bezpieczny. Czy lepiej nie usuwać ich? Proszę o radę. Judyta

Jeżeli doświadczeni w tej technice specjaliści proponują ją Pani - to należy się posluchać , ja mam za malo danych aby wypowiedzieć się bardziej szczegółowo , zż

Bezpieczeństwo zabiegu jest uzależnione od ustalenia właściwych wskazań do jego wykonania, dobrania pacjenta u którego ten zabieg powinien być wykonany i doświadczenia i umiejętności lekarza. W konkretnej sytuacji opisywanej przez Pania, bez zbadania i badania USG odpowiedź na pytanie czy usuwać,czy nie nie jest możliwa. mammotom jest jednym z narzędzi wykorzystywanych w chirurgii piersi i w doswiadczonych rekach u właściwie dobranych pacjentów jest dobrą metodą