Opis badania cytologicznego i nadżerka

Proszę o zdiagnozowanie wyniku cytologi opis komórki nabłonka płaskiego:LSIL-zmiany śródnabłonkowe stopnia niskiego obejmujące koilocytoze(HPV) i możliwość CIN1 (dysplazji małego stopnia).Chę jeszcze powiedzieć ze mam nadżerkę i czy to może być powiązane z tym wynikiem cytologi

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

na razie nie można wyciągać wniosków. Kolejnym etapem jest zrobienia kolposkopii i pobranie wycinków. Wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.

Pozdrawiam.