Opis badania EEG u 23-letniej kobiety

Witam. Mam 23 lata. Zaniepokoił mnie wniosek w raporcie z EEG który mówi o tym, że zapis jest nieprawidłowy. Opis badania: Badanie wykonano w czuwaniu. Zapis o czynności podstawowej nieregularnej, dominuje rytm alfa 10-11Hz o amplitudzie do 60uV. R.z. obecna. W zapisie rejestruje się dość liczne rozsiane fale ostre z wolna oraz nieliczne fale wolne theta 6-7 znad okolic czołowo-skroniowych. HW i Fs bez wpływu na zapis. Nic z tego nie rozumiem, czy powinnam się martwić? Proszę o pomoc!

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę pamiętać, iż wynik badania EEG należy interpretować wraz z całością danych o pacjencie, takich jak: wiek, główne dolegliwości, choroby współistniejące czy przyjmowane leki. Jeśli badanie EEG jest wykonywane po raz kolejny, to ważne jest też porównanie go do badań poprzednich. Nieprawidłowy zapis EEG nie musi bowiem świadczyć o występowaniu istotnej patologii. Zdarza się, że część osób, które nie mają problemów neurologicznych ma nieprawidłowy zapis EEG i odwrotnie. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.