Opis badania po mastektomii z limfadentektomią

Mam 58 lat. Po mastektomii z limfadentektomią opis badania brzmi: rak naciekający bez spaecjalnego typu, stopień złośliwości G3, (3 2 3), największy wymiar komponentu naciekającego: 3 cm, wieloogniskowość: nie, odsetek utkania raka in situ: CDIS, 1%; obecność zatorów w naczyniach/naciekanie:L/V 1; marginesy chirurgiczne makroskopowo: wszystkie powyżej 1 cm; radykalność zabiegu: R0; liczba wszystkich węzłów chłonnych z przerzutami: 14; liczba węzłów chłonnych III piętra pachy z przerzutami: 0; liczba wszystkich znalezionych węzłów chłonnych: 27; średnica największego z przerzutów: 2 cm, w siedmiu z przekraczaniem torebki węzłowej; stan receptorów steroidowych, stan HER2 i indeks mitotyczny oznaczone z biopsji gruboigłowej: ER ~ 80%; PGR ~ 90%, Ki67: 20%; pTNM: pT2N3a, komentarz: Ogniskowo w łącznościc guzem zasadniczym naciek raka otoczony torebką z towarzyszącym utkaniem limfatycznym. Obraz mikroskopowy może odpowiadać masywnemu zajęciu węzła chłonnego przez utkanie nowotworowe. Brodawka sutkowa budowy typowej. UWAGA: Ki67: 20%. Bardzo proszę o interpretację wyniku.

Jest to opis badania dośc zaawansowanego raka piersi z przerzutami do węzłów chlonnych pachy, z ewidentrnymi wskazaniami do uzupełniającego leczenia chemicznego i hormonalnego