Opis badania TK uszu bez kontrastu

podaję opis badania TK uszu bez kontrastu OPIS;wzmożona sklerotyzacja i brak powietrzności lewych i prawych komórek sutkowych-obraz przewodów słuchowych i ucha środkowego lewej kości skroniowej prawidłowy,Przy ścianie górnej jamy bębenkowej ucha prawego widoczne przyścienne zgrubienie miękkotkankowe dochodzące do kosteczek słuchowych i usidlające je.Pozostałe struktury ucha środkowego,zarysy przewodów słuchowych prawidłowe.Czy konieczna będzie operacja ,proszę o w miarę szybką odpowiedż

Aleksander Ropielewski

Jeżeli ma Pani zaburzenia słuchu to operacja jest jedynym skutecznym sposobem leczenia w tej sytuacji.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski