Opis badania USG dopochwowego

Witam serdecznie, co może oznaczać taki opis badania usg dopochwowego? Trzon macicy wielkości zwykłej, jednorodny echogenicznie. echo endometrium i grubości 11 mm odpowiada drugiej fazie cyklu, niejednorodne, zawiera obszar hyperogeniczny o wym. 14x5mm. jajniki obustronne prawidłowe. w prawym torbiel luteinowa 18,4mm. zatoka douglasa wolna. Czy to mogą być zmiany nowotworowe? Lekarz za wiele mi nie powiedział, przepisał leki na wywołanie okresu i kazał przyjsc po miesiaczce.

Prawdopodobnie lekarz podejrzewa polipa jamy macicy ale to trzeba sprawdzić zaraz po miesiączce kiedy macica się oczyści.Konieczne jest wykonanie drugiego usg zaraz po miesiączce żeby ustalić rozpoznanie.Często okazuje się ze wszystko jest ok.Nie ma powodu do zmartwienia