Opis kręgosłupa i przepuklina centrana

W kanale kregowym po stronie prawej dosc duza ilosc tkanki bloznowatej przylega do worka , otacza korzen s1,wypelnia zachylek boczny i wchodzi do prawego otworu mk,l5 s1. Korzen l5 w otworze mk po stronie prawej ucisniety. Krazek l5 s1 wpukla sie do lewego otworu miedzykregowego z konfliktem z korzeniem.na poziomie l4l5 szerokoppdstawna przepuklina centralna na 6mm miernie uciska na worek opomowy,bez ucisku na korzenie.zmiany bliznowate w kanale kregoym i otworze L5S1,nawrotowa przepuklina l5s1

Witam,
choroby nie czyta się jedynie z badania obrazowego. Jeżeli posiada Pani dolegliwości bólowe należałoby skonsultować się w tym przypadku z neurochirurgiem, który zróżnicuje czy objawy bólowe są spowodowane rzeczywiście uciskiem na struktury nerwowe lub inne. Dopiero wtedy można interpretować wyniki, stawiać diagnozę i programować leczenie. Pozdrawiam