Opis RTG klatki piersiowej u 61-latki

Mam 61 lat. Ponad rok temu wykonałam zdjęcie klatki piersiowej. Opis zdjęcia:płuca bez zmian ogniskowych, aorta sklerotyczna.Moja rodzinna p.doktor stwierdziła, że zmiany mogły nastąpić w wyniku wysokiego ciśnienia. I na tym koniec. Czy mogę być spokojna zostawiając to bez leczenia ?

Mikołaj Cyganok

Pani doktor rodzinna miała rację twierdząc, że zmiany mogą być skutkiem wysokiego ciśnienia tętniczego. Jeżeli leczy się pani na nadciśnienie tętnicze, regularnie przyjmuje leki i dzięki temu ma prawidłowe wartości ciśnienia, to tym samym minimalizuje Pani postęp zmian w ścianie aorty.