Opis TK głowy 57-latka po zawale serca i 6 tygodniach śpiączki

Proszę o interpretację opisu TK głowy, mężczyzna l.57 po zawale serca i 6 tyg.śpiączce-"W obrębie struktur głębokich oraz okolic okołokomorowych obu półkul widoczne niewielkie zmiany hypodensyjne - obszary molacji poudarowej lub leukoarajozy naczyniowo pochodnej. Mózg i móżdżek bez zmian ogniskowych, bez cech świeżej krwi w obrębie mózgowia i przestrzeni przymózgowych.Zaniki korowopodkorowe z wtórnym poszerzeniem układu komorowego.Układ komorowy i struktury pośrodkowe nieprzemieszczone."

Nie wiem, w jakim stanie jest pacjent. Tomografia ukazuje rozlane uszkodzenie mózgu w przebiegu niedokrwienia. Oficjalnie określa się to jako encefalopatę niedokrwienno-niedotlenieniową.