Opis TK kręgosłupa bez kontrastu u 60-latki
w 2013 roku miałam robiony tk kręgosłupa l-k bez kontrastu-oto opis w skrócie w segml4-l5 uogólniona oraz tylna szerokopodstawowa k/mz jego wpuklaniem się do kanału kręgowego na około 5 mm z uciskiem na worek opony od przodu.W zakresie trzonu l4 widoczny jest naczyniakkręgu o średnicy ok 9 mm z uciskiem na worek oponowy.W segm L-5S1 widoczna tylna szerokopodst i dwub przepukl k/m z jego wpuklaniem się do kan. kręg na ok 5,5 mm z ucisk na wor op tward od przodu i dwub stenozą otw międzykr

KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie,
Wynik badania TK kręgosłupa świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Świadczy też o kręgozmyku oraz naczyniaku.
Proszę udać się do lekarza neurologa, neurochirurga lub ortopedy w celu konsultacji i ewentualnego włączenia leczenia.
Pozdrawiam.