Opis USG jamy brzusznej po stosowaniu sterydów

witam ,jestem męzczyzną lat 40 , brałem sterydy bo lecze łuszczyce wraz z łuszczycowym zapaleniu stawów.Po USG jamy brzusznej mam opis który brzmi:watroba powiekszona, płat prawy dł.19 cm, z cechami rozlanych zmian miąższowych, bez zmian ogniskowych. O płaceie lewym nic nie napisano.Wszystkie inne narzady w normie nic nie powiekszone. prosze powiedziec mi czy to duze powiększenie i czy moge kupic jakieś leki aby poprawic ten stan bo wizyte w poradni mama dopiero za 2 tygodnie.

19cm to bardzo duże powiększenie wątroby, niepokojąca jest również obecność zmian miąższowych. Proponuje przed wizytą w poradni koniecznie oznaczyć aktywność enzymów wątrobowych (próby wątrobowe - aspat alat ggtp), bardzo pomocne będzie wykonania badania oceniającego stopień uszkodzenia zmian miąższowych w wątrobie - elastografia SWE albo badanie fibroscan. Zapraszam do lektury na stronie www.elastograf.pl dział toksyczne uszkodzenie wątroby, włóknienie wątroby. Z leków można stosować ostropest, jednak konieczna jest pilna wizyta w poradni hepatologicznej najlepiej z kompletem badań.