Opis wyniku badania EEG dziecka czteroletniego

Dzień dobry Proszę o opis bad. EEG DZIECKO LAT 4,5 Badanie wykonano w stanie czuwania.Czynność podstawową stanowią fale wolne o częst.8Hz i amp.40-70uV.W odprowadzeniach skroniowych rejestrują się poj. i po kilka fal wolnych o częst.5-7Hz i amp.70-100uV o zaostrzonym rysunku,poj.fale ostre średnionapięciowe.Rz-wyrażone HV,Fs nasila zmiany. Dgn zapis czuwania nieprawidłowy,wykazuje zmiany w okolicy skroniowej,z tendencją do uogólnienia się w czasie HV i Fs. A badanie KT głowy nic nie wykazało

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zapis jest niepokojący, choć nie można bezpośrednio postawić diagnozy na jego podstawie. Może to wskazywać na epilepsje, warto jednak pamiętać , że najważniejsze jest to czy są tego jakiekolwiek objawy. Konieczna jest wizyta u neurologa.