Opis zdjęcia RTG kręgosłupa 48-latka

Proszę o opis zdj. rtg kręgosłupa: Lordoza lędźwiowa zachowana. Wys. trzonów kreg. w normie.Niewielkie osteofity na przednich i bocznych krawędziach trzonów kręgów lędźwiowych Zwęż. przestrz.międzykręgowej L5S-podejrzenie dyskopatii.pozostałe przestrzenie międzykregowe prawidłowej szerokości. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręg. najbardziej nasilone w dolnej części odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Konflikt kostny wyr. kolcz. L4-L5, stawy krzyż.-biodr. symetr.o szparach prawid. szerokości.

Małgorzata Panek

Opis badania rtg wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Stawy biodrowe są prawidłowe. W dolnej części odcinka lędźwiowego opisano zwężenie między kręgami, które może być spowodowane dyskopatią - odczuwa Pan bóle pleców? zaburzenia czucia w nogach? Osłabienie mięśni nóg? Jeśli tak proszę udać się z wynikiem badania do swojego lekarza POZ.
Pozdrawiam