Oponiak na lewym nerwie wzrokowym

Witam, Mam (32lat) oponiaka na lewym nerwie wzrokowym. Badanie pola widzenia jest 3/4 czarne. Lewym okiem nie jestem w stanie juz czytac, a kiedys byłam. Widzę tylko czasem kontury zarysy przedmiotow Zaproponowano mi 6 tyg radioterapie. Nie mam jeszcze dzieci i obawiam się że guz urosnie w czasie ciązy i zacznę tracic wzrok rowniez w prawym oku. Jednoczesnie obawiam się dlugoterminowych skutkow ubocznych. Proszę o radę. Co robic?

Oponiak nerwu wzrokowego nie jest guzem złośliwym,więc nie daje przerzutów/super/.w przypadku gdy się powiększa szybko leczeniem z wyboru jest trójwymiarowa radioterapia.Guzy wolno rosnące mozna tylko obserwować bez leczenia. Chirurgia jest bardziej obciążająca dla pacjenta.Dawki są obliczane zawsze konkretnie dla pacjenta. Jeżeli chodzi o ciążę to myślę że musi Pani sama podjąć decyzję i ryzyko np badania teraz i ciąża od razu,albo leczenie radioterapią,ponieważ się Pani boi że oślepnie również na drugie oko, a potem się zobaczy. Nie ma 3 opcji.Pozdrawiam