Opóźniająca się miesiączka

Witam! Problemem, który od dłuższego czasu spędza mi sen z powiek jest opóźniająca się miesiączka. Mój cykl jest nieregularny zazwyczaj trwa od 28 -33 dni. Ostatnia miesiączka wystąpiła 24 września, czyli obecnie jest już prawie czterdziesty dzień cyklu. około 28 dnia cyklu doszło do chwilowego krwawienia, myślałam że to już miesiączka ale jednak nie. w 32 dniu cyklu doszło do stosunku bez zabezpieczenia, tydzień po nim zrobiłam test ciążowy, wypadł ujemnie. Nic z tego nie rozumiem ponieważ mam objawy które zwykle miewam przed miesiączką tj. obolałe piersi, zmiany nastroju. W tym miesiącu pojawiły się czynniki takie jak: duży długotrwały stres, silne antybiotyki, trzydniowy wysiłek fizyczny ( wesele), nie koniecznie dobra dieta. Czy to mogło wpłynąć na takie opóźnienie? Czy możliwe jest że jestem w ciąży? Proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Wynik testu ciążowego,szczególnie z moczu, wykonanego po 7 dniach od ewentualnego zapłodnienia nie będzie wiarygodny. Skoro obserwuje Pani objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego proponuję zaczekać jeszcze do 7 dni na miesiączkę, a  jeśli do tego czasu nie pojawi się, proszę  powtórzyć test ciążowy.
Rzeczywiście stres i  wysiłek fizyczny mogą opóźniać wystąpienie krwawienia.