Pokaż kategorie abcZdrowie.pl
Kobieta, 25 lat

Witam! Jestem 20-letnią kobietą. Od lipca tego roku zażywam tabletki antykoncepcyjne. Regułą było, że miesiaczkę dostałam w 4 dniu odstawienia z reguły rano. W tym miesiącu brałam tabletki normalnie. Jednego dnia byłam zajęta, więc poprosiłam, żeby mi chłopak podał tabletkę, i faktycznie dał mi ją (była to niedziela). Na drugi dzień okazało się (bo już sama brałam tabletkę z opakowania), że tabletka z niedzieli nadal jest w opakowaniu. Trochę mnie to zdziwiło, bo chłopak dawał mi ją poprzedniego dnia, ale na wszelki wypadek wzięłam dwie. Jak się później okazało chłopak, dał mi tabletkę, ale z innego, nowego blistra. Czyli wyszło, że wzięłam 3 dabletki w przeciągu 2 dni. Później tabletki brałam normalnie, jednak ostatnia z opakowania mi spadła w takie miejsce, z którego trudno by było ją wyciągnąć, więc ją pominęłam. Czy to może miec wpływ na opóźnienie miesiączki? Wiem, że teraz, skoro pominęłam ostatnią, to moja przerwa 7-dniowa przesunie się, ale czy to dotyczy też miesiączki? W ostatnich dniach miewam bóle w podbrzuszu, najpierw bardzo wodnisty śluz, teraz już gęsty. Właściwie czuję się, jakbym miała dostać miesiączkę, jednak już 4 dzień jej nie ma. Pozdrawiam!

 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa Śródmieście

Witam!

Opóźnienie miesiączki, a nawet jej brak podczas 7-dniowej przerwy, nie musi oznaczać niczego niepokojącego. Może być spowodowane tym zażyciem 2 tabletek na raz. Przed rozpoczęciem nowego blistra, powinna Pani wykonać test ciążowy (w Pani przypadku pewnie będzie negatywny, ale lepiej go wykonać).

Pozdrawiam!

lekarzy jest teraz online

Zapytaj lekarza
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500