Opóźnienie okresu a negatywny wynik testu ciążowego

BRAK OKRESU I NEGATYWNY WYNIK TESTU CIĄŻOWEGO Witam. Miesiączkowałam zawsze dosyć regularnie co 26 -29dni. Ostatni okres miałam 09.10 który był spóźniony o tydzień. Trwał on jak zawsze 4 dni. W tym miesiącu też powinnam już dostać okres a spóźnia się znów tym razem o półtora tygodnia. Zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Proszę o poradę dlaczego tak się dzieje, jaka może być przyczyna. Z góry dziekuję. EWA

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wśród przyczyn opóźnienia miesiączki znajdują się zaburzenia hormonalne, zaburzenia funkcji tarczycy, anemia i wiele innych. Przedłużające się i nieregularne cykle wymagają konsultacji specjalisty ginekologa i przeprowadzenia szczegółowej diagnostyki.