Opóźnienie okresu a stosowanie tabletek Nitrufurantoinę

Witam Od 4 dni przyjmuję nitrufurantoinę 4 razy dziennie, czy przez te tabletki może mi się opozniac okres? Dodam, iż 2 tygodnie temu robiony miałam test ciążowy w szpitalu i wyszedł pozytywnie a test z krwi negatywnie. Ostatnia miesiączka wystąpiła 2go stycznia ( 3 dni i 2 dni plamienia... ) Ponadto przyjmuję euthyrox 25 i prawdopodobnie w zeszłym miesiącu wystąpiło samoistne poronienie...

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, opóźnienie okresu może być spowodowane przede wszystkim przebytym poronieniem samoistnym. Wpływ przyjmowanego leku jest mniej prawdopodobny.