Opóźnienie okresu, brak typowych objawów okresu a negatywny test ciążowy

Witam. Okres spóźnia mi się 12 dni,nie mam objawów,które są przed nim(bolesne piersi, bóle brzucha).Tab anty nie biorę od ponad roku, cykl miałam jak w zegarku(raz przesunął się o 1 dzień).Test ciążowy,badanie krwi nie wykazało,abym była w ciąży.Nie byłam narażona na stres,nie podróżowałam.Proszę o informację,czy jest to powód do zmartwień i powinnam już umawiać wizytę do ginekologa,czy raczej spokojnie poczekać,aż okres nadejdzie? Jaki może być powód tak długiego przesunięcia? Pozdrawiam, Magda

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Test ciążowy z moczu nie jest czuły w 100%. Nie wiem natomiast jakie badanie z krwi miała Pani wykonywane. Jeżeli są wątpliwości to zalecam wizytę u ginekologa, który prawdopodobnie zaproponuje badanie beta-hcg z krwi.