Opóźnienie okresu było wynikiem ciąży czy odstawienia tabletek?

Opóźnia mi się okres 10 dni. Może zacznę od tego, że mam problemy z zajściem w ciążę, ponieważ ciągle robią mi się torbiele i właśnie przez nie mam usunięty prawy jajnik. Co parę miesięcy odnawia mi się torbiel na lewym jajniku, więc wtedy muszę być na tabletkach antykoncepcyjnych, więc teraz też brałam te leki. Ostatnią miesiączkę miałam 3 grudnia i zaczęłam nową paczkę tabletek, ale w połowie ja odstawiłam, czyli 18 grudnia, a 19. był stosunek i kilka dni później też. Nie wiem, czy brak okresu jest spowodowany przerwaniem tabletek czy może ciążą. Robiłam już 2 testy ciążowe i wynik był negatywny, i byłam u ginekologa, który stwierdził, że nie widzi ani ciąży, i na szczęście, ani torbieli.

Dzień dobry!

Po odstawieniu tabletek w połowie cyklu, prawdopodobnie w ciąży, utrzymał się efekt antykoncepcyjny, a owulacja była zahamowana.

Organizm musi powrócić do równowagi hormonalnej i stąd to opóźnienie w miesiączce.

Z poważaniem