Opóźnienie okresu, wahania nastrojów, nerwowość i brak ochoty na seks po zażyciu tabletki awaryjnej

Witam moja kobieta zażyła tabletkę po stosunku w czwarty dzień okresu, i pech chciał że musiała tą samą tabletkę wziąć następnego dnia. Po pięciu dniach dostała krwawienia które trwało 4 dni. Okres spóźnia się 5 dni i ma dziwne nastroje, nerwy, brak chęci na sex, czy to normalne czy może jest w ciąży?

Dzień dobry!

Tzw. tabletka "po" jest dużą dawką hormonów, która może wywoływać liczne skutki uboczne np. krwawienia i plamienia, nudności, bolesność piersi, wahania nastrojów itp. Organizm potrzebuje czasu, aby wrócić do normy po takim "rozregulowaniu". Również spóźnianie się kolejnych miesiączek zdarza się często. Aby wykluczyć ciążę proszę wykonać test ciążowy, choć nie wspomina Pan, czy i jak duże jest prawdopodobieństwo ciąży. Dalsze, niemijające złe samopoczucie partnerki, proszę osobiście skonsultować z ginekologiem.

Pozdrawiam!