Opóźnienie okresu z powodu zaburzeń hormonalnych

Przez 2lata brałam tabletki antykoncepcyjne (pierwsze dwa miesiące Yasminelle, ale z powodu skutków ubocznych- nadmierna potliwość- zmienione na Novynette). Wszystko było w porządku.Teraz od 2 miesięcy nie biorę tabletek. W drugim miesiącu, spóźnia się już drugi tydzień.W tym czasie odbywałam stosunki, ale w 99% z prezerwatywą.Płytkowy test ciążowy tydzień po opóźnieniu był negatywny.Czy to możliwe, że spóźnia się ono tyle czasu nie z powodu ciąży, a zaburzeń hormonalnych?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście jest to możliwe. Warto jednak podkreślić iż test ciążowy jest wiarygodny po upływie 14 dni od stosunku. Wskazana jest konsultacja z ginekologiem.