Opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej Naraya a ryzyko ciąży

Witam! Biorę tabletki antykoncepcyjne od roku o nazwie Naraya. Wczoraj (niedziela) o 21 powinnam wziąśc pierwszą tabletkę z nowego opakowania po 7 dniowej przerwie ale zapomniałam. Łyknęłam ją dzis koło 7 rano. Jaka jest szansa na to że zajdę w ciążę? Czy potrzeba dodatkowe zabezpieczenie teraz? Dodam że kochałam sie z mężem w sobote i niedziele.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Podaczs pominięcia tabletki antykoncepcyjnej lub opóźnienia jej przyjęcia zmniejsza się efekt jej działania, dlatego warto przez około 7 dni stosować dodatkową inną metodę np.prezerwatywę. Dla pewności proszę zrobić test ciążowy po 2-3 tygodniach od "ryzykownego stosunku". Pozdrawiam