Opóźnienie w zdjęciu aparatu Holtera EKG

Spóźniłam się do lekarza instalującego mi urządzenie na jego zdjęcie. Zostało ono zdjęte po 24 godz. i 20 minutach. Oburzony lekarz moim spóźnieniem straszy mnie, że zapis najprawdopodobniej uległ skasowaniu przez aparat. Czy to może być prawdą. Mam się w tej sprawie dowiadywać dopiero w poniedziałek. Jestem bardzo niespokojna. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź. Anna P.

Witam! Standardowo holterowski zapis EKG powinien trwać co najmniej 24 godziny. Niewielkie opóźnienie co do zdjęcia rejestratora nie powinno mieć znaczenia w zapisie i odzysku danych. Proponuję zapytać o szczegóły lekarza obsługującego dane urządzenie. W tej chwili nie ma powodów do niepokoju, przy standardowo działającym i sprawnym rejestratorze dane nie powinny zostać utracone. Pozdrawiam serdecznie!