Opóźniona miesiączka. Czy mogę być w ciąży?

Witam. Od 7 dni powinnam mieć menstruację, jednak nie ma żadnych oznak krwawienia. 3 tygodnie temu uprawiałam seks z chłopakiem bez zabezpieczenia, był to stosunek przerwany. Do tej pory mój cykl był jak zegarek. Po 19 dniach od domniemanego zapłodnienia zrobiłam test ciążowy płytkowy, wynik negatywny. Czy mogę być w ciąży?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży i brak miesiączki związany jest z inną przyczyną (np. stresem). Ponieważ jednak do stosunku doszło najprawdopodobniej w okresie płodnym, radzę powtórzyć test po tygodniu.

Polecam także artykuł o testach ciążowych: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0.

Pozdrawiam serdecznie!