Opóźniona miesiączka po zakończeniu karmienia piersią

Jestem mama 8miesiecznej corki,odstawilam ja od piersi dwa miesiace temu po skonczonym pol roku,dostalam okres mialam plamienia,minal cykl 28 dni i okresu nastepnego nie mam 5 dzien od daty przewidywanego,nie jestem aktywna seksualnie.Co moze byc przyczyna?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przyczyną mogą być zmiany hormonalne związane z ciążą i dopiero zakończonym karmieniem. Póki co nie ma zatem powodów do niepokoju. Jeśli jednak krwawienie nie pojawi się w ciągu najbliższych 2 tygodni, sugeruję konsultację ginekologiczną.