Opryszczka - co mogło ją spowodować?

Chciałam się dowiedzieć czy opryszczka może być czymś poważniejszym z powodu braku "wglądu" lekarza ginekologa. Już drugi raz od jakiegoś czasu wystąpiła na wargach sromowych opryszczka. Nie wiem czym może być ona spowodowana ponieważ nie miałam jeszcze żadnego kontaktu seksualnego. Zła higiena? Nieodpowiednia bielizna?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Niestety musisz skontaktować się z lekarzem ginekologiem, ponieważ leki stosowane na opryszczkę są wydawane na receptę.
Opryszczka jest chorobą zaraźliwą pod czas kontaktów seksualnych. Jeżeli nie miałaś żadnych tego typu doświadczeń, być może masz inną dolegliwość.
Jeżeli chodzi o higienę, to najczęściej do zakażeń dochodzi np. na basenie.

Serdecznie pozdrawiam.