Opryszczka na podniebieniu, języku i wargach oraz swędzenie skóry i pieczenie pochwy podczas miesiączki

Witam, mam problem. Mam 23 lata i od około pół roku z dniem otrzymania miesiączki oprócz normalnych objawów tj ból brzucha występują u mnie także inne objawy tj. wielkie "skumulowane" w jednym miejscu na podniebieniu opryszczki oraz drobne na języku, wargach afty,opryszczki(sama nie wiem co to). Poza tym swędzenie skóry w okolicy nosa, warg(ostatnio opuchnięcie warg), pieczenie pochwy oraz odbytu. Proszę o pomoc w diagnostyce mojego problemu, nie wiem gdzie się udać po pomoc...

Witam! Menstruacja wiążę się z pewnym spadkiem odporności organizmu, wskutek czego łatwiej dochodzi do rozwoju opryszczki czy zmian o charakterze aft. Aby zapobiec ich pojawianiu się warto wzbogacić dietę o produkty zawierające witaminy z grupy B. Natomiast pieczenie pochwy i odbytu może wiązać się z obecnością stanu zapalnego. Myślę że w tej sytuacji warto udać się do ginekologa który po przeprowadzeniu bezpośredniego badania wdroży odpowiednie postępowanie.