Opryszczka na ustach a stosunek oralny

Witam.Razem z narzeczoną uprawialiśmy sex oralny zapominając, że mam opryszczkę na ustach.W związku z tym mam pytanie: czy możemy zrobić coś by zapobiec powstaniu opryszczki w miejscu intymnym, czy pozostaje nam czekać i patrzeć czy doszło do zarażenia i dopiero wtedy zacząć leczenie? Czy użycie maści przeciw opryszczce od razu może zapobiec jej powstaniu w miejscu intymnym? Prosimy o szybką odpowiedź. Pozdrawiamy

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niestety muszą Państwo czekać i obserwować czy występują jakieś objawy zakażenia. Stosowanie maści "pro-forma" nie ma sensu. Należy jej użyć dopiero jeśli pojawi się opryszczka.