Opryszczka narządów płciowych a możliwość przeniesienia choroby na inne części ciała

Lekarz ginekolog stwierdził u mnie opryszczke narządów płciowych.Na wargach mniejszych pojawiły się pod skórą mniejsze i większe czerwone twarde guzki,nie odczuwam przy tym bólu ani swędzenia.Często z ciekawości czy zmiany zmieniły swoj wyglad,czy urosły ,ogladam w lusterku,dotykam palcami.Czy dotykajac tych miejsc palcami moge pozniej przeniesc chorobe na innie czesci ciala np oczy?od jakiegos czasu czuje swedzenie oczu.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Do przenoszenia choroby dochodzi drogą kontaktów seksualnych. Opisany schemat przeniesienia choroby jest wysoce nieprawdopodobny. Niemniej jednak warto udać się na wizytę do lekarza okulisty.