Opuchlizna dłoni i silny ból ramienia a obustronny zespół cieśni nadgarstka

Witam.Od czerwca tego roku mam cały czas opuchnięta dłoń i silne bóle w ramieniu. Bóle pojawiają się nocą. Przy spuszczonej luźno ręce ból ustaje. Po badaniu CRP stwierdzono obustronny zespół cieśni nadgarstka-stadium umiarkowane., zwolnienie szybkości przewodzenia czuciowego dystalnej części nerwu pośrodkowego odc. palec-nadgarstek. Zdecydowałbym się na zabieg ale mam wątpliwości gdyż nie mam głównego objawu jakim jest drętwienie. Dziękuję i proszę o poradę.

Szanowny Panie,
obawiam sie, ze nastapiła pomyłka; badanie CRP dotyczy określenia stanu zapalnego w tkankach a nie przewodzenia w nerwie. Czy mial Pan wykonane badanie przewodnictwa nerwowego EMG? Moze sie zdarzyc, ze istnieja objawy uciskowe nerwu bez charakterystycznych objawow jak np. dretwienie rak. Proponuje wykonac badanie USG nadgarstkow w pracowni majacej doswiadczenie w tym badaniu. Wskazana jest weryfikacja badan u specjalisty chirurgii reki oraz bezposrednie badanie kliniczne. Zapraszamy do naszej kliniki.

W tym wypadku jeśli oprócz dolegliwości związanych z rękami występują bóle ramion można przypuszczać, że patologia dodatkowo może jeszcze tkwić w zakresie odcinka szyjnego kręgosłupa. Dlatego radziłbym jeszcze w tej sprawie udać się na konsultację do neurologa. Zapewne będzie konieczne przynajmniej wykonanie RTG odcinka szyjnego kręgosłupa, a być może także rezonans tego odcinka kręgosłupa celem pogłębienia diagnostyki.