Opuchlizna haluksa i ból nogi u 85-latki

Witam. Moja babcia ma 85 lat i cierpi na haluksy. Problem pojawił się 3 dni temu. Haluks prawej stopy jest mocno opuchnięty, czerwony a babcia nie ma możliwości chodzić. Skarży się na ogromny ból nogi który kompletnie pozbawił ją możliwości chodzenia. Najprawdopodobniej jest to jakieś zapalenie stawów. Proszę o radę jak pomóc babci. Co i jak zrobić żeby przestało boleć. Jakaś maść? Okłady? Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

To pewnie zapalenie kaletki przy Paluchu koslawym. Prosze okładać zimnem i smarować żelem przeciwzapalnym no naklofen