Opuchlizna i opadanie jednej z powiek - co robić?

Od kilkunastu lat, 2 -3 razy w roku, po nocy występuje u mnie bardzo silna opuchlizna powieki jednego oka. Powieka jest bardzo opuchnięta, wygląda jakby była wypełniona płynem. Próbowałam już postawić diagnozę u rożnych lekarzy. Leżałam na oddziale alergologii w szpitalu, alergii nie stwierdzono, okulista od strony okulistycznej nie widzi przyczyny, robiłam tomografię głowy, wynik był prawidłowy. Stan powieki po każdym opuchnięciu się pogarsza, okulista stwierdził, że uszkodzony już jest mięsień trzymający powiekę i przysłania ona już pole widzenia w związku z czym pogarsza się wzrok. Sugerował, że powinnam zrobić operację plastyczną, lecz lekarz chirurg plastyk powiedział po konsultacji, że nie podejmie się operacji, dopóki nie będzie postawiona diagnoza. Bardzo proszę o pomoc.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niestety w ramach porady internetowej nie mamy możliwości, by ocenić bezpośrednią przyczynę Pani objawów. Jest to możliwe tylko i wyłącznie podczas bezpośredniej wizyty u lekarza, który będzie mógł zebrać wywiad, zbadać Panią i ocenić badania dodatkowe. Ponieważ konsultowała się Pani już z okulistą i alergologiem, polecamy by skonsultowała się Pani również ze specjalistą neurologiem. Pani objawy mogą mieć bowiem podłoże neurologiczne. Wskazane zatem byłoby wykonanie badań, takich jak: EEG, EMG czy biopsja mięśnia.

Witam.
W tym przypadku bardzo ważne jest określenie przez neurologa czy nerw zaopatrujący mięsień górnej powieki jest nieuszkodzony i dopiero wówczas można przeprowadzić zabieg podniesienia mięśnia.
Pozdrawiam

Czy ma Pani zaburzenia krążenia żylnego, limfatycznego, żylaki, obrzęki??
Może miejscowe zaburzenia krązenia limfatycznego, żylnego
leki uszczelniające naczynia, okłady

Skoro objawy tylko jednostr, tylko po nocy obrzęk powiek! to raczej tu szukałąbym przyczyny...

Może MRI głowy + ANGIO MRI ; z fazą żylną , aby ustalic czy nie ma lokalnej anomalii w okolicy lewego oczodołu