Opuchlizna okolicy uszu: do jakiego specjalisty powinienem się zgłosić?

Witam, Mam 40 lat. Od 10 lat jestem tetraplegikiem. Zauważyłem od kilkunastu miesięcy pojawiającą się sporą opuchliznę w okolicach gruczołów chłonnych i uszu. Boki twarzy są zdeformowane! Jestem przerażony! Jakie badania lub ewentualnie jaka konsultacja jest potrzebna? Pozdrawiam i dziękuję.

Witam serdecznie.

Opisane objawy raczej nie wskazują na alergię. Wówczas objawy mają raczej inny charakter, więcej na ten temat w załączonym artykule: http://portal.abczdrowie.pl/objawy-alergii.

Opisane objawy zdecydowanie wymagają wyjaśnienia. Konieczne jest wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, w tym morfologii krwi obwodowej, poziom CRP, poziom amylazy we krwi.
Przyczyną obrzęku w opisanej lokalizacji mogą być między innymi choroby ślinianek, schorzenia uszu, choroby dotykające węzły chłonne czy niektóre choroby ogólnoustrojowe.
Konieczna jest wizyta u lekarza, najlepiej zacząć od lekarza rodzinnego. Po zbadaniu, obejrzeniu zmian, dokładnym zebraniu wywiadu i przejrzeniu dokumentacji lekarz zdecyduje jakie badania dodatkowe powinny być wykonane oraz zaplanuje ewentualne konsultacje ze specjalistami.

Pozdrawiam.